Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

E-recepty- WAŻNE!

Z racji bardzo dużej ilości przynoszonych przez pacjentów kartek na leki jak i również prośby na recepty zgłaszane telefonicznie, chcemy przypomnieć kilka ważnych kwestii:
 
1. Od zeszłego roku mamy wgląd do ilości przepisywanych leków, nawet z poradni specjalistycznych w szpitalach, w zależności od podanego dawkowania i widzimy do kiedy przepisanego leku ma pacjentowi wystarczyć. Bardzo prosimy w pierwszej kolejności udać się do apteki, w której została otwarta recepta i upewnić się czy jest ona zrealizowana w całości czy częściowo i wybrać pozostałe opakowania leków a nie przynosić kartek z prośbą o wypisanie kolejnych recept.
2. e-recepty wystawiane są na 365. Jeśli Twoja e-recepta ważna jest przez rok, i tak powinieneś wykupić pierwsze opakowanie nim minie 30 dni od daty jej wystawienia. Jeśli zrobisz to po 30 dniach, farmaceuta wyda ci mniejszą ilość leku, proporcjonalnie do liczby dni, które upłynęły od daty wystawienia recepty. Jednorazowo możesz wykupić zapas leku na 120 dni.
3. Na przynoszonych karteczkach musi znajdować się informacja odnośnie dawki i dawkowania leku. Jeśli doszło do zmiany dawkowania przyjmowanych leków należy to niezwłocznie zgłosić lekarzowi, który uaktualni to w rozpisce leków stałych.
 
Szanujmy wspólny czas. ????